A Travellerspoint blog

Üç gün kala..

sunny 23 °C

Odama atom bombası atılmış gibi; kışlıklarla yazlıklar karman çorman yerde duruyor, yanında çadırın olası yırtık pırtığını tamir etmeye yarayacak zımbırtılar, hemen masa üstünde ilaç dağı, onun yanında şarja takılı fotoğraf makinası, telefon vs. Üzeri çizik ve daire içine alınmış maddelerle dolu bir hazırlık listesi, duvara rasgele bantlanmış bir afrika haritası üzerinde kırmızı noktalar.. YOLA ÇIKMAMA 3 GÜN KALDI..!

Mozambik'in yağmuru bu sene bol gidiyor, son dakikada kapanan yolları da düşünerek, alternatif bir rota belirledik; Namibia üzerinden Zambia'ya geçiş. Bu rotayı seçersek Zimbabwe'yi görme şansımız olmuyor, kararsızım. Sanırım yine yolda karar vereceğiz buna. Tabii vizelerin alınma hızına, hava koşullarına da bağlı olarak. Muğlak..

Bunları düşünmenin zamanı değil, nasılsa uçakta bolca zaman olacak. Son hazırlıkları hızlı bir şekilde tamamlamam ve yarın sabah 55lt'lik çantamı hazırlamam lazım. Son dakikada aklıma gelen, seyahat sigortası oldu. Ne olur ne olmaz, inşallah totomuz sıkıntıya gelmez ama belli de olmaz, memlekete 200-70-60 ölçülerinde dönebiliriz de. Sunay Akın'ın dediği gibi: "90-60-90'ı herkes bilir, vücut ölçüleri. Ha bir de 200-70-60 var, o da tabut ölçüleri"

Allah korusun tabii ama sigorta alemi çok gelişmiş arkadaşlar, hemen 10dk içinde 25 euroya 2 ay sigortalanıveriyorsunuz, buna hastalık halinde envai çeşit bakım ve ölüm halinde kolilenmek ve memlekete yollanmak dahil. İyi bir yatırım bence, her ne kadar tahtalıköy'e bir kez gittiyseniz vücudunuzun ne olacağı zerre kadar önem taşımıyorsa da.. Önemli bir ayrıntı olarak not edesim geldi..

Posted by cerenmus 07:35 Archived in Turkey

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint